UrBjørk - Foredrag på Høgtun
Torsdag 27. oktober kl. 19:00 på Auditoriet.
Torsdag 27. oktober kl. 19:00 på Auditoriet.
Vi minner om at de som samler turer til krus må ha registrert turene sine og betalt innen 15.oktober. Informasjon om hvordan du gjør dette finnes på http://www.telltur.no/ under Målselv kommune. De som ikke har tilgang til data, kan levere koder på et ark og betale direkte til oss. Vi har adresse på Målselv helsesenter. Hilsen FYSAK Målselv
Det er første gang at Målselv kommune setter pris på den frivillige innsatsen som legges ned i kommunen med et slikt arrangement.
Målselv kommune inviterer barn og unge i alderen til 6-12 år til to dager fulle av opplevelser på Skjærhaugen i Øverbygd.
Senjamålet, er dialekten som daglig blir brukt av 50 000 menneske «mellom Malangen og Ballangen». Seminaret høver for alle språkinteresserte, i og utanfor Senjamåls-geografien. Se vedlagt program for nærmere informasjon.
Møte 6: Onsdag 7. september kl. 18.00 - 21.30 Bardufosstun, Målselv.
Troms fylkeskommune fordeler på vegne av Kulturdepartementet de spillemidler som hvert år stilles til disposisjon for bygging av anlegg for idrett og fysisk aktivitet i fylket, samt kulturbygg. I tillegg fordeles fylkeskommunale og statlige midler til fysisk aktivitet og friluftsliv.
Fram med bærplukkeren: - Det plukkes for lite bær. Vi ønsker med Ut og Plukk å løfte fram bærplukking som friluftslivsaktivitet og høstingstradisjon. På nettsiden utogplukk.no registreres bærturene. Her er det også mulig å følge med hvor mye bær det plukkes rundt om i landsdelen, sier prosjektleder Hugo Tingvoll.
Så godt kan turen smake: Den nye nettsiden lanseres samtidig som multene modnes rundt om på myrene i Nord-Norge. Foto: Audun Rikardsen.
Norsk brannvernforening advarer mot uvettig bålbrenning, og ber folk respektere forbudet mot å gjøre opp ild nær skog og utmark ved feiring av sankthans.
Lotteri- og stiftelsestilsynet skal fordele 1,3 milliard kroner i momskompensasjon til frivillige lag og organisasjoner i 2016.
Er du mellom 10 og 13 år, liker å være i friluft, vil bli kjent med andre på din alder, og ha det gøy i sommerferien?
Målselv kommune i samarbeid med Midt Troms Friluftsråd inviterer barn fra hele Målselv til Friluftsskole 7.- 9. juli.