Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Ukesinformasjon korona

Ukesrapport korona - uke 38

I løpet av uke 38 viste det seg at tiltak som var iverksatt ved Bardufoss videregående skole har hatt god effekt. Det er pr i dag kun 2 personer i isolasjon i kommunen, hvorav den ene personen kan knyttes til smitteutbruddet ved Bardufoss videregående skole.

Ukesrapport korona - uke 37

Uke 37 har vært preget av smitteutbruddet ved Bardufoss videregående skole. Det er 35 stk. som har testet positiv for korona siden utbruddet startet i uke 36. Av disse er det 31 elever og de øvrige er nærkontakter. For skoleklasser som er berørt av smitteutbruddet, er det iverksatt testregime med hurtigtester i henhold til nasjonale regler.

17.09.21 - Oppdatering vedr. smitteutbrudd ved Bardufoss videregående skole

I løpet av uka har det kommet noen nye tilfeller slik at det totalt er 34 smittede siden utbruddet startet i uke 36. Av disse er 31 elever ved Bardufoss VGS, de øvrige er nærkontakter av disse.

Tilfellene i denne uka har alle vært innen et fåtalls klasser, slik at det er ingen indikasjon på utbredte ukontrollert smitte på skolen. De aktuelle klassene har nå blitt testet 4 ganger, og det vil bli gjennomført ytterligere to testrunder kommende uke.

Det har ikke vært noen tilfeller i kommunens øvrige barnehager eller skoler.

Kommunen opplever å ha god oversikt over situasjonen og følger denne tett videre fremover.

Ukesrapport korona - uke 35

På slutten av uke 35 har det kommet 1 ny positive koronaprøve i Maukstadmoen leir, Målselv kommune. Det er i dag 1 person i isolasjon og nærkontakter er kartlagt.

Ukesrapport korona - uke 34

I løpet av uke 34 har det ikke kommet noen nye positive koronaprøver i Målselv kommune. Det er i dag 0 personer i isolasjon og 0 personer i nærkontaktkarantene.

Det er fortsatt mulig å få time for koronavaksine. Time til koronavaksine kan bookes på Helsenorge eller ved å kontakte legetjenesten. Målselv kommune ønsker at flest mulig vaksinerer seg.

Det er 4765 personer som har fått dose 1, som tilsvarer 88,3 % andel innbyggere over 18 år. Det er 3379 personer som har fått dose 2 (fullvaksinert), som tilsvarer 62,9 % andel innbyggere over 18 år.

Målselv kommune vil minne om at personer med symptomer bør være hjemme og teste seg uavhengig av smittestatus og vaksinasjonsstatus i kommunen.

24.08.21 - Ukesrapport korona - uke 33

I løpet av uke 33 har Målselv kommune fått 1 ny positiv koronaprøve,  og det er kun denne personen som gjennomfører isolasjon i kommunen pr i dag. Smittesporing og kartlegging av nærkontakter er gjennomført.

16.08.21 - Ukesrapport korona

Målselv kommune har mandag 16. august til sammen 5 personer i isolasjon på grunn av positiv koronaprøve. Smittesporing og kartlegging av nærkontakter er gjennomført.